Z życia klas SPP

Warsztaty edukacyjne  w szkółce leśnej w Grabowcu.

Podczas wizyty w szkółce poznaliśmy zasady uprawy drzew leśnych oraz krzewów ozdobnych. Udało nam się również zrobić  fajne zdjęcia na konkurs fotograficzny „Czas na las”.

Tłusty Czwartek

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi faworkami, bezami oraz pączkami hiszpańskimi, które przygotowali uczniowie klas SPP.  Chętne osoby odwiedziły naszą kawiarenkę, aby skosztować tych tradycyjnych wypieków. Słodkości błyskawicznie znikały, co świadczy, o tym, jak były pyszne!

Bal karnawałowo – walentynkowy

Najstarsi uczniowie szkoły skorzystali z zaproszenia i 12 lutego wzięli udział w  balu wraz z uczestnikami WTZ w Bielsku Podlaskim. Podczas zabawy braliśmy udział w licznych konkursach: przeciąganie liny, wierszyk walentynowy, zagadki oraz teleturnieju „Jaka to melodia”. Zabawę umilił słodki poczęstunek oraz pyszna pizza. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy słodki poczęstunek w formie walentynkowego serduszka.
Dziękujemy za super spotkanie.

Z wizytą w drukarni

W ramach doradztwa zawodowego uczniom klas SPP zorganizowano wyjście do drukarki OPAKDRUK. Podczas spotkania mieli oni okazję poznać etapy powstawania opakowania na wyroby medyczne z kartonu oraz nalepki samoprzylepne. Właściciel drukarni pokazał zasady obsługi poszczególnych maszyn. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał kalendarz na 2020 rok oraz firmowe długopisy. Dodatkowo w ramach promocji dostaliśmy małe słoiczki wypełnione pysznym miodem. Wycieczka cieszyła się duzym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły.

Warsztaty świąteczne w WTZ

Ponownie skorzystaliśmy z zaproszenia pani Dyrektor WTZ Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim i uczestniczyliśmy 5 grudnia w warsztatach przygotowanych przez tamtejszych terapeutów. Uczniowie mieli okazję poznać nową technikę wykonywania kartek świątecznych z wykorzystaniem maszyny tnąco - wytłaczającej. Wspólnie powstały przepiękne prace. Gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie.

Warsztaty piernikowe

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia naszą szkołę odwiedzili wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej i wspólnie z uczniami klas SPP podjęli się pracochłonnego zadania, jaki jest wypiek tradycyjnych pierników. Warsztaty poprowadziła pani Barbara Andrejuk, właścicielka pobliskiej pierogarni, która zapoznała ze składnikami i sposobem wykonania ciasta oraz lukru.  Młodzi cukiernicy z ogromnym zapałem zabrali się do pracy- wałkowali ciasto, wykrawali pierniczki. Po upieczeniu pięknie je przyozdobili, wykazując przy tym wielkie zaangażowanie oraz zdolności plastyczne.

Własnoręcznie wykonane słodkie wypieki jako podarunki trafiły do najbliższych.

Zdjęcia -->

Andrzejki integracyjne WTZ

Z wizytą w Starostwie Powiatowym

W ramach realizacji ośrodka tematycznego „Moja mała Ojczyzna” uczniowie klas SPP udali się na spotkanie z sekretarzem Starostwa panem Ryszardem Anusiewiczem. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z pracą urzędnika, zadaniami Zarządu i Rady Powiatu, jednostkami podległymi powiatowi. Podczas spotkania mieliśmy okazję przebywać nie tylko w sali konferencyjnej, ale również w gabinetach służbowych, w tym pana Starosty Sławomira Jerzego Snarskiego oraz miejscach ważnych dla petentów tj. biuro podawcze, wydawanie praw jazdy i rejestracja pojazdów.

Z wizytą u ogrodnika

W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie klas SPP uczestniczyli w wyjściu dydaktycznym do ogrodnika. Na miejscu zostali zapoznani z zasadami uprawy, odmianami jesiennych kwiatów – chryzantem. Otrzymaliśmy kwiaty, które zanieśliśmy do szkoły i zdobią hol. Drugą chryzantemę postawiliśmy pod Pomnikiem Ofiarom Barbarzyństwa, podczas wyjścia na cmentarz.

Z wizytą w piekarni PSS w Bielsku Podlaskim

W ramach działań innowacji pedagogicznej „Kawiarenka Cztery Pory Roku – krok w stronę samodzielnego życia” uczniowie uczestniczyli w wyjściu dydaktycznym do pobliskiej piekarni. Mieli okazję poznać kolejne etapy powstawania pieczywa. Z zaciekawieniem słuchali pana piekarza, który w tym zawodzie pracuje od 25 lat.

Dzień Piekarza i Cukiernika

Młodzież realizująca innowację pedagogiczną - Kawiarenka „Cztery Pory Roku” – krok w stronę samodzielnego życia postanowiła uczcić Dzień Piekarza i Cukiernika. Przygotowała kolorowe, warzywne mini pizze, które skosztować mogli chętni uczniowie szkoły.

Dbamy o zdrowie

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klas SPP postanowili zadbać o swoje zdrowie. W tym celu odwiedzili siłownię oraz laboratorium medyczne. Podczas wizyty w diagnostyce uczniowie wraz wychowawczyniami mieli okazję zbadać swój poziom cukru we krwi. Wszystkie wyniki były w normie.

Z życia klas SPP

W ramach realizacji ośrodka tematycznego - Uczę się samodzielności - uczniowie klas SPP uczestniczyli w wyjściu dydaktycznym do banku BGŻ BNP Paribas. Podczas spotkania
z panią dyrektor młodzież miała okazję poznać zasady funkcjonowania banku. Uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi przez pracowników zadaniami praktycznymi. Wspólnie  rozpoznawali walutę- złoty, euro, dolary. Sprawdzali autentyczność prezentowanych banknotów. Dodatkowo samodzielnie segregowali monety dostępne w naszym obiegu. Na zakończenie sprawdzono wiedzę zdobytą przez uczniów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem włączali się do kolejnych zadań, za co zostali nagrodzeni przez dyrekcję banku firmowymi upominkami.  Dziękujemy za niezapomnianą lekcję bankowości.

Integracja społeczna i zawodowa

W ramach działań innowacji pedagogicznej uczniowie klas SPP podejmują trud przygotowywania słodkich i słonych wypieków. W nagrodę wychowawczynie zorganizowały wyjścia do kawiarni i pizzerii, aby nie tylko porównać smaki, ale również bliżej poznać pracę profesjonalistów.

ZDJĘCIA --->>>

Zapraszamy do ogladania zdjęć z uroczystości oraz imprez, których uczestnikami są uczniowie klas Szkoły Przyspasabiającej do Pracy

Andrzejki integracyjne w WTZ