Innowacja - Kawiarenka "CZTERY PORY ROKU"

Od września 2017 do czerwca 2019 roku 18 uczniów klas SPP realizowało innowację pedagogiczną „Kawiarenka Cztery Pory Roku- krok w stronę samodzielnego życia”.

W ramach działań innowacji zorganizowano:

1. raz w tygodniu pieczenie różnorodnych ciast, ciasteczek i ich wspólna degustacja przez chętnych uczniów szkoły,
  2. warsztaty pieczenia i zdobienia pierników,
  3. smakołyki na uroczystości szkolne: Dzień Nauczyciela, Święto Patrona, Wigilia, Ostatki, Dzień Otwarty, Dzień Autyzmu, Święto Konstytucji, Święto Rodzinki,
  4. przysmaki z okazji Dnia Buraka, Dnia Pizzy, Dnia Czekolady, Dnia Szpinaku, Dnia Piekarza i Cukiernika,
  5. wyjścia do sklepów i marketów spożywczych,
  6. wyjścia do kawiarni, cukierni, pizzerii, bistro,
  7. wycieczka do piekarni.

Przygotowano pamiątkowe dyplomy „Super Smakosza”- systematycznie uczęszczającym uczniom do kawiarenki oraz „Super Cukiernika”- uczniom realizującym innowację.

Podsumowaniem prowadzonych działań było wspólne przygotowanie książki cukierniczej z przepisami na: smakołyki dla zdrowia, ekspresowe ciasta, sezonowe i świąteczne wypieki oraz ciasta tradycyjne naszych mam.