Zajęcia z przysposobienia do pracy

GOSPODARSTWO DOMOWE

W naszej szkole działa kawiarenka „Cztery Pory Roku”. Uczniowie przygotowują słodkości, które mogą skosztować uczniowie i pracownicy szkoły.

PRACE OGRODNICZE

Uczniowie na zajęciach przyswajają elementarne wiadomości o środowisku przyrodniczym, wyrabiają wrażliwość na piękno przyrody i estetykę otoczenia. Poznają materiały, narzędzia, czynności oraz zasady uprawy roślin. Uczą się wykorzystania roślin w celach użytkowych. Dbają o estetykę działek szkolnych.

PRACE BIUROWE

W ramach zajęć przysposobienia do pracy uczniowie uczą się obsługiwać sprzęt biurowy. Potrafią samodzielnie, lub z niewielką pomocą, korzystać z niszczarki, laminarki, drukarki, gilotyny, bindownicy oraz kserokopiarki.