Nawigacja

Nawigacja

Klub Sportowy "Atletoskoczki".

Wiadomości

http://zssbielskpodl1.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=54

Przysięga sportowców Olimpiad Specjalnych:

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.”

 

     Klub sportowy „Atletoskoczki” założony został 4 kwietnia 2005r przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Jesteśmy jednym z 17 klubów zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska Podlaskie. W naszym klubie trenują dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. W klubie zrzeszamy 40 zawodników. Zawodnicy trenują zgodnie z oficjalnymi przepisami Special Olympics w dyscyplinach tj.:

  1. Badminton

  2. Bocce

  3. Gimnastyka

  4. Hokej halowy

  5. Koszykówka

  6. Lekkoatletyka

  7. Piłka nożna

  8. Pływanie

  9. Tenis stołowy

  10. Trójbój siłowy

  11. MATP

    Celem Klubu jest:

  • Realizacja misji, celów i głównych założeń Programu Olimpiad Specjalnych Polska.

  • Popularyzacja Olimpiad Specjalnych i uczestnictwo zawodników oraz ich rodzin w ruchu Olimpiad Specjalnych.

  • Rozwój i organizacja sportu, rekreacji, doskonalenie sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej osób z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Oddziaływanie i pogłębianie świadomości społecznej w zakresie szeroko pojętego poszanowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, oraz ich integracji ze społeczeństwem.

  • Organizacja i udział w imprezach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.

 

            Zadaniem Klubu jest:

  • Troska o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny zawodników poprzez zapewnienie im udziału w zajęciach sportowych, rekreacji i turystyce oraz w specjalistycznych zajęciach rehabilitacyjnych sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi organizmu.

  • Rozwijanie zainteresowań sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.

  • Kształtowanie właściwej postawy społecznej poprzez przestrzeganie norm zgodnego współdziałania w zespole, rozwijanie samodzielności i życzliwości oraz wpajanie zasad higieny osobistej.

 

            Zawodnicy Klubu:

  • Małgorzata Kozłowska,
  • Krzysztof Wojciuk,
  • Franciszek Kozłowski,
  • Piotr Łukaszuk,
  • Krystian Kruk,
  • Rafał Krasowski,
  • Paweł Puchalski,
  • Łukasz Twarowski,
  • Natalia Markiewicz,
  • Magdalena Paluch,
  • Paulina Ołtarzewska,
  • Barbara Ostrowska,
  • Tomasz Kazimierski,
  • Adam Mroczyński,
  • Katarzyna Iwaniuk,
  • Piotr Worobiej,
  • Adam Grabowski,
  • Sylwia Sidorowicz,
  • Jakub Smorczewski,
  • Paweł Puchalski,
  • Tomasz Chmielewski,
  • Joanna Matysiak,
  • Maciej Grygoruk,
  • Kamil Płonowski,
  • Przemysław Szklarz,
  • Damian Bobel,
  • Adam Raczkiewicz,
  • Paulina Troc,
  • Paweł Krasowski,
  • Nikodem Oleszko,
  • Martyna Tarasiuk,
  • Katarzyna Stosiak.

 

 

NASZE SUKCESY:

 

Rok szkolny 2004/2005

IV Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, Długobórz 08.12.2005r.

III miejsce – Marcin Bobel

IV miejsce – Łukasz Oksiuta

II miejsce – Wioleta Radkiewicz

IV miejsce – Łukasz Kruk

II miejsce – Adam Mroczyński

 

Rok szkolny 2005/2006

IV Podlaski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, Białystok 12.01.2006r.

I miejsce – Anna Topczewska

I miejsce – Dawid Drużba

II miejsce – Marcin Bobel

II miejsce – Adam Mroczyński

 

Rok szkolny 2006/2007

III miejsce – VI Podlaski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 7 - osobowych Olimpiad Specjalnych, Białystok 26.04.2007r.

Drużyna w składzie: Adam Mroczyński, Dawid Jakoniuk, Piotr Selwaniuk, Adam Grabowski, Dawid Drużba, Tomasz Jachimowicz, Marcin Bobel, Łukasz Płoński.

III miejsce – V Podlaski Turniej Piłki Nożnej Kobiet Drużyn 5 - osobowych Olimpiad Specjalnych, Białystok 24.04.2007r.

Drużyna w składzie: Wioleta Radkiewicz, Kasia Wasilewska, Justyna Walaszek, Teresa Podgórska, Anna Topczewska, Agnieszka Filińska, Barbara Ostrowska, Magdalena Paluch.

 

Rok szkolny 2007/2008

V Podlaski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, Białystok 20.02.2008r.

I miejsce – Adam Mroczyński

I miejsce – Piotr Artysiewicz

II miejsce - Anna Topczewska

II miejsce – Paulina Ołtarzewska

II miejsce – Marzena Ofman

 

Rok szkolny 2008/2009

III miejsce - VIII Podlaski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 5 – osobowych Olimpiad Specjalnych, Augustów 28.04.2009r.

Drużyna w składzie: Tomasz Kazimierski (bramkarz), Tomasz Jachimowicz, Adam Mroczyński, Marcin Wiński, Dawid Drużba, Robert Żera i Marcin Bobel.

 

 Rok szkolny 2009/2010

 
   

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

VI Podlaski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych, Mońki 22.04.2010r.

 

 

 

 

 

  • II miejsce – Tomasz Chmilewski (400m)
  • III miejsce – Łukasz Twarowski (400m)
  • II miejsce – Piotr Worobiej (400m)
  • III miejsce – Łukasz Płoński (800m)
  • IV miejsce – Paweł Puchalski (400m)
  • I miejsce – Adam Grabowski (800m)
  •  III miejsce – Adrian Gorbacewicz (1600m)

 

 

 

 

 

 I Letni obóz Rekreacyjno-Sportowego Olimpiad Specjalnych, Zakopane 18-31.07.2010r.

Lista uczestników: Grabowski Adam, Płoński Łukasz, Smorczewski Jakub, Łukaszuk Piotr, Mroczyński Adam, Tworowski Łukasz, Filimoniuk Dariusz - opiekun.

 
   
 
   

 

 

 

Rok szkolny 2010/2011

IV Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, Białystok 14-15.06.2011r.

II miejsce –Krzysztof Wojciuk (skok w dal z miejsca)

II miejsce – Piotr Łukaszuk (100m)

IV miejsce – Łukasz Twarowski (kula)

III miejsce – Piotr Worobiej (skok w dal z miejsca)

I miejsce – Adam Grabowski (kula)

II miejsce – Anna Topczewska (100m)

I miejsce – Katarzyna Wasilewska (piłeczka palantowa)

I miejsce – Rafał Krasowski (piłeczka palantowa)

II miejsce – Natalia Markiewicz (100m)

III miejsce – Magdalena Paluch (skok w dal z miejsca)

 

Rok szkolny 2011/2012

VI Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, Długobórz 25.10.2011r.

 II miejsce - Kazimierski Tomasz

 II miejsce - Kozłowski Franciszek

II miejsce - VII Podlaski Turniej Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych, Bielsk Podlaski 23.11.2011r.

Drużyna w składzie: Adrian Gorbacewicz (bramkarz), Łukasz Twarowski, Adam Grabowski, Kamil Płonowski, Tomasz Kazimierski, Jakub Smorczewski, Adam Mroczyński, Dawid Drużba, Paweł Puchalski, Tomasz Jachimowicz.

II miejsce - XI Podlaski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, Dąbrowa Białostocka 10.05.2012r.

Drużyna w składzie: Puchalski Paweł, Łukasz Twarowski, Piotr Artysiewicz, Marcin Wiński, Tomasz Kazimierski, Jakub Smorczewski, Płonowski Kamil, Adam Mroczynski, Adam Grabowski, Piotr Łukaszuk.

 

Rok szkolny 2012/2013

IV Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Pływaniu Olimpiady Specjalne, Białystok 28.09.2012r.

I miejsce - Topczewska Anna

I miejsce - Wasilewska Katarzyna

I miejsce - Walaszek Justyna

II miejsce - Krasowski Rafał

II miejsce - Tworowski Łukasz

II miejsce - Grabowski Adam

VII Podlaski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Białystok 14.11.2012r.

I miejsce - Wasilewska Katarzyna

I miejsce - Krasowski Rafał

I miejsce - Wojciuk Krzysztof

I miejsce - Łukaszu Piotr

Wojewódzką Konferencję Szkoleniową „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim” 9.04.2013r. Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Zawodnicy w składzie: Wojciuk Krzysztof, Piotr Łukaszuk, Kamil Boborycki.

 

 

       

Rok szkolny 2013/2014

V Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, Białystok 18.09.2013r.

I miejsce – Rafał Krasowski (rzut piłeczką palantową)

II miejsce - Rafał Krasowski (skok w dal z miejsca)

I miejsce – Piotr Worobiej (skok w dal z miejsca)

II miejsce - Piotr Worobiej (rzut piłeczką palantową)

I miejsce – Jakub Smorczewski (400m)

II miejsce - Jakub Smorczewski (800m)   

 

I miejsce – Adam Mroczyński (kula)

V miejsce – Franciszek Kozłowski (skok w dal)

IV miejsce – Paweł Puchalski (kula)

 

Rok szkolny 2015/2016

V Podlaskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Białystok 23.09.2015r.

LEKKOATLETYKA

I miejsce - Olszewski Daniel (bieg na 100m)

I miejsce - Olszewski Daniel (skok w dal)

III miejsce - Ofman Agnieszka (bieg na 100m)

V miejsce - Ofman Agnieszka (bieg na 400m)

II miejsce  - Kozłowska Małgorzata (pchnięcie kulą)

I miejsce - Kozłowska Małgorzata (bieg na 800m)

III miejsce - Kozłowski Franciszek (pchnięcie kulą)

I miejsce - Kozłowski Franciszek (bieg na 400m)

IV miejsce - Grygoruk Maciej (piłeczka palantowa)

III miejsce - Grygoruk Maciej (skok w dal z miejsca)                                

V miejsce - Wojciuk Krzysztof (bieg na 100m)

III miejsce - Wojciuk Krzysztof (skok w dal)

II miejsce - Łukaszuk Piotr (pchnięcie kulą)

III miejsce - Łukaszuk Piotr (bieg na 100m)

III miejsce - Matysiak Joanna (piłeczka palantowa)

II miejsce - Matysiak Joanna (skok w dal z miejsca)

III miejsce - Ostrowska Barbara (pchnięcie kulą)

II miejsce - Ostrowska Barbara (bieg na 800m)

IV miejsce - Kazimierski Tomasz (skok w dal)

V miejsce - Kazimierski Tomasz (pchnięcie kulą)

II miejsce - Worobiej Piotr (piłeczka palantowa)

II miejsce - Worobiej Piotr (skok w dal z miejsca)

III miejsce - Puchalski Paweł (pchnięcie kulą)

III miejsce - Puchalski Paweł (bieg na 100m)

 

I miejsce - VIII Podlaski Turniej Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych,
Białystok 22.10.2015r.

Drużyna w składzie: Płonowski Kamil, Puchalski Paweł, Żarski Łukasz, Kozłowski Franciszek, Smorczewski Jakub, Wojciuk Krzysztof, Łukaszuk Piotr, Kazimierski Tomasz, Puchalski Paweł

                  

                                         

 

 

Nasz adres:

Klub Sportowy „Atletoskoczki” Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim

ul. Wojska Polskiego 17

17-100 Bielsk Podlaski

 

Przydatne linki:

http://www.olimpiadyspecjalne.pl/

http://podlaskie.olimpiadyspecjalne.pl/

 

 

 

Przewodniczący klubu „Atletoskoczki”

Dariusz Filimoniuk

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
    ul.Wojska Polskiego 17
    17 - 100 Bielsk Podlaski
  • (85)833-26-80
    fax.(85)833-26-81

Galeria zdjęć