RODZICE SĄ PARTNERAMI SZKOŁY

W szkole działa zespół do spraw współpracy z rodzicami. Na początku każdego roku szkolnego wspólnie z Radą Rodziców opracowywany jest plan działań. Do najważniejszych zadań realizowanych we współpracy z rodzicami zalicza się:

• organizacja kiermaszy odzieży,
  • pomoc w przygotowaniach oraz udział w uroczystej Wigilii szkolnej,
  • udział w  Zabawie karnawałowej,
  • udział w spotkaniach ze specjalistami, w tym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

Najważniejszą imprezą, integrującą całą społeczność szkolną, w tym rodziców, uczniów oraz nauczycieli, jest Święto Rodzinki.

To festyn rodzinny, którego celem jest promowanie wartości rodziny oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie poprzez recytacje wierszy, śpiew i taniec wyrażają wdzięczność swoim Rodzicom. Całe Rodziny mogą sprawdzić się w zmaganiach sportowych o puchar Dyrektora szkoły. Jest czas na wspólną zabawę oraz biesiadę przy ognisku.

Rodzice za swoje zaangażowanie w prace na rzecz szkoły są nagradzani pamiątkowymi dyplomami.