W dniu 22 lutego uczniowie klasy 7au wcielili się w rolę "młodych chemików". Chłopcy zaprezentowali kilka ciekawych eksperymentów. Pokazali w jaki sposób można napełnić balonik dwutlenkiem węgla. Jak przygotować kolorowy deszcz i uciekające krople. Przedstawili znaczenie tlenu w procesie spalania oraz wpływ gęstość substancji na tworzenie mieszanin.
Zaproszona młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach. Młodzi chemicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słowami uznania.
17 lutego, w Światowym Dniu Kota, opiekunowie SU zorganizowali konkurs z wiedzy o rasach kotów. Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli oraz rodziców, utrwalali nazwy ras kotów dzikich oraz domowych. Nauka zaowocowała wysokimi wynikami i dogrywką wśród uczniów klas SPP.
Najlepsi wśród uczniów klas B szkoły podstawowej to: Karol Kasperowicz –
I m, Igor Kapłun – II m, Kacper Smorczewski i Adam Raczkiewicz – III m.
Nagrodzeni uczniowie klas SPP to: Katarzyna Górska, Katarzyna Stosiak, Paulina Troc, Artur Sawoniuk – I m; Paulina Pawluczuk, Karolina Gorbacewicz i Partyk Goliński- II m; Marzena Markowska, Hubert Jarosławski, Eryk Marcinowicz – III m.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
9 lutego 2023 r. w Muzeum Podlaskim w Białymstoku odbyła się gala Plebiscytu Edukacyjnego 2023. Nagrody laureatom wręczyli wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski i Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Pierwszą nagrodę w kategorii szkoła roku w powiecie bieslkim odebrala pani dyrektor Katarzyna Pacewicz.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na naszą szkołę głosy.
Dawniej „robienie kotletów mielonych z błota” i „sałatki” z trawy, liści i rosnącego obok piaskownicy ziela – kto pamięta takie czasy?
Dziś bezpieczne produkty spożywcze i dumna nazwa „sensoplastyka”.
Niezmienna pozostaje jednak zasada „BO BRUDNE DZIECKO - TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO”.
Słowa mówią wiele, ale obrazy mogą jeszcze więcej.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z balu karnałowego, który odbył się 20 stycznia.
13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Z tego powodu Samorząd Uczniowski postanowił w nasze szkolne życie wprowadzić trochę szyku i elegancji. W tym dniu nasi uczniowie oraz nauczyciele wspólnie udowodnili, że koszula to ponadczasowy element garderoby.
Marzenka z naszej szkoły po prostu kocha lalki. Chciała mieć ich trochę więcej niż
jedną. Zwróciła się więc z prosbą do Szkolnego Klubu Wolontariatu o pomoc w
spełnieniu jej marzenia. Postanowiliśmy pomóc, szczególnie że, to okres
przedświąteczny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę lalek.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się po raz kolejny w akcję “Zostań Świętym Mikołajem - pomagamy seniorom z DPS”. Zebrane produkty żywnościowe i rzeczowe przekazalismy “Bielskim Babeczkom” a dzięki nim, trafią one do potrzebujących osób. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekujemy za pomoc.
Szkolny Klub Wolontariatu
16 grudnia, w XIV rocznicę nadania placówce imienia Jana Pawła II, obchodziliśmy Święto Szkoły. Zgodnie z tradycją, w tym szczególnym dniu, modliliśmy się podczas Mszy Świętej oraz Świętej Liturgii w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w auli, aby utrwalić wiedzę o patronie szkoły – Janie Pawle II. Uczniowie, wspólnie z nauczycielami, rozwiązywali przygotowane zagadki, krzyżówki i quizy oraz układali z elementów portret patrona szkoły.
12 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Guzika. Tego dnia w garderobie uczniów i nauczycieli nie zabrakło tego jakże ważnego elementu. Bezkonkurencyjnym KRÓLEM GUZIKÓW został Tomek z klasy I bu – 54 guziki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Samorządu Uczniowskiego.
Po raz trzeci członkowie zespołu „Tęcza” „zadziwili Mikołaja i zaprezentowali się na 100%” Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedził nasze miasto, gdzie podziwiał zrobione przez uczniów z ekologicznych materiałów choinki pod Ratuszem. Następnie uczestniczył w festynie bożonarodzeniowym. Tam na scenie nasi uczniowie zaśpiewali mu pastorałkę „Od serca do ucha”. Obok na telebimie wszyscy zebrani podziać mogli naszą inscenizację taneczną „Niebiańskie anioły”. Powtórzyliśmy sukces z ubiegłego roku i otrzymaliśmy z rąk prawdziwego Mikołaja nagrodę specjalną w wysokości 500 zł.
Poniżej link z występem.
6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki na Sportowo. W świątecznej atmosferze, przy nucie świątecznej muzyki dzieci wraz z nauczycielami miło i przede wszystkim aktywnie spędzali czas. Wszystko działo się na sali gimnastycznej. Było wiele atrakcji sportowych dla małych i dużych: pakowanie prezentów, wspólne kolorowanie Mikołaja, Quiz o Świętym Mikołaju, walka na "śnieżne kule", przenoszenie plastikowej bombki slalomem i wiele innych atrakcji. Zmagania sportowe wymagały od uczniów nie tylko wysiłku, ale również odwagi, zręczności oraz wytrzymałości. Nauczyciele zadbali również o to, by w tym szczególnym dniu każde dziecko napisało list do Świętego Mikołaja.
Mikołajkowe potyczki dostarczyły wszystkim wspaniałych, pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój, a także rozwijały sprawność ruchową oraz były formą edukacji poprzez zabawę.
W czwartek 01 grudnia 2022 roku po raz dziesiąty w sali sportowej odbyły się X Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej szkół i ośrodków specjalnych zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim pod patronatem Starosty Powiatu Bielskiego.
W zawodach szkolnych nie wynik jest najważniejszy, ale wspólna integracja dzieci i opiekunów, którzy przygotowują swoje drużyny do zwodów. Dlatego turniej to dużo pięknych akcji i wspaniałych goli. Wszyscy oprócz rywalizacji sportowej mogli spędzić miło czas w sportowej atmosferze. Rywalizację w pięknym stylu wygrał Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku pokonując w meczu finałowym Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Długoborzu.Trzecie miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Sokółce. Tuż za podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im. J. P. II w Bielsku Podlaskim, piąte miejsce zajął Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczych w Białymstoku, a miejsce szóste Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mońkach.
W listopadzie uczniowie klas 4-8a oraz 7au "Ekogwiazdy" uczestniczyli w konkursie "Graj w klimat z Lidl". W ramach realizacji zadań konkursu został opracowany "Ekoporadnik" zawierający najważniejsze wskazówki dotyczące ograniczania ilości odpadów poprzez racjonalne zakupy. Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć o tematyce związanej z racjonalnymi zakupami. Dowiedzieli się w jaki sposób mogą ograniczać ilość wytwarzanych odpadów. Poznali zalety regionalnych produktów oraz znaki towarowe świadczące o działaniach zmierzających do ochrony środowiska. Uczniowie otrzymali dyplom potwierdzający udział w konkursie.
28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym Panem Danielem Łuczajem. Naszym celem było zapoznanie młodzieży z podstawami udzielania pierwszej pomocy.
Na początku spotkania prowadzący przypomniał uczniom, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku oraz przypomniał numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie zagrożenia.
Zasadniczą częścią warsztatów był pokaz sposobów bandażowania, zakładania opatrunków, usztywniania złamanych kończyn, tamowania krwotoków. Na fantomie ratownik medyczny przeprowadził masaż sera i sztuczne oddychanie. Wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
„O tańcu nie da się mówić- taniec trzeba zobaczyć” - to motto konkursu.
23 listopada odbyła się już XIII edycja wojewódzkiego konkursu tańca osób niepełnosprawnych intelektualnie „Baw się i tańcz”, którego organizatorem jest ZSS im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz Stowarzyszenie Małe Marzenia.
Po dwóch ostatnich edycjach, które miały formę on-line ponownie osoby niepełnosprawne wraz opiekunami spotkały się, aby razem bawić się tańcem.
Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Sławomir Jerzy Snarski, który ufundował nagrody.
W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas goście: Jarosław Borowski, Grzegorz Tymiński, Elżbieta Młodzianowska.
Podczas tegorocznego przeglądu tańca zaprezentowały się dzieci, młodzież oraz dorosłe osoby niepełnosprawne z następujących placówek naszego województwa:
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Sokółki,
- Szkoła Podstawowa nr 46 z Białegostoku,
- Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych z Białegostoku,
- Zespół Szkół Specjalnych z Siemiatycz
- Warsztat Terapii Zajęciowej z: Moniek, Hajnówki i Bielska Podlaskiego,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Bielska Podlaskiego,
- Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie „Małe Marzenia”– gospodarz imprezy
Dwa zespoły z SOSW w Suwałkach i Długoborza nie dojechały, ale przysłały nagrane występy, które zostały odtworzone podczas trwania przeglądu tanecznego.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą andrzejkową połączoną z wróżbami.
Jesień to piękna pora roku, bogata w różne kolory. Jej kolorowe liście dostarczają dużo zachwytu, emocji. Zastanówmy się: Czy jesienne liście mogą być przydatne? Czy oprócz tego, że pięknie wyglądają, mieniąc się kolorami jesieni na trawie, można zrobić z nich użytek? Otóż tak.
W październiku ogłosiliśmy konkurs plastyczny – techniczny pt. „Liściaki”. Zadaniem uczestników było wykonanie kompozycji obrazkowych z liści na papierze formatu A4 lub A3. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią, bo prace były bardzo estetyczne, ciekawe i naprawdę trudne do jednoznacznego ocenienia. Jednak Komisja oceniająca wybrała najlepsze, które można zobaczyć na zdjęciach. Natomiast lista laureatów konkursu przedstawia się następująco:
I miejsce: Paweł Czerkas, Gabriel Czerkas, Bartosz Kaliszuk (kl.II-IIIB)
II miejsce: Sebastian Taranta (kl.IIB SPP)
III miejsce: Gabriela Tworkowska (kl.VA)
Wyróżnienie: klasa VI-VIIC
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!