Nawigacja

Nawigacja

 • 100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

  W dniu 04.10.2018r. o godzinie 11.20 sadzimy tulipany z okazji stulecia odzyskania przez

  Polskę niepodległości.

   

   

  Zapraszam wszystkie klasy zaangażowane w akcję.

  Zbiórka na boisku szkolnym.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym, które odbędzie się 25 września 2018 r. o godz. 15.30 w auli naszej szkoły. Po zebraniu ogólnym – spotkanie z wychowawcami klas.

  Dyrektor Szkoły

  Nauczyciele i Wychowawcy

 • Przedsmak wakacji

  Dnia 20 czerwca uczniowie uczestniczyli w wycieczce pt. „Przedsmak wakacji”. Na liście programu wycieczki znalazły się:

  - Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich – ścieżka edukacyjna o długości około 500 m. Szlak wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów. Każdy dąb został nazwany imieniem królów polskich i książąt litewskich. Wszystkie dęby mają wiek od 150 do 500 lat.

  - Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego – najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarsze, czynne muzeum województwa podlaskiego, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy.

  - Rezerwat Pokazowy Żubrów.

  - Przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej do Doliny Leśnej.

  Po aktywnie spędzonym dniu i bliskim kontakcie z naturą na wycieczkowiczów czekało jeszcze ognisko z kiełbaskami.

               Przedsmak wakacji - Obrazek 1

 • Białowieża
  20.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Białowieża.

 • „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY”

  W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja programu „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY” adresowanego do uczniów Gimnazjum.

  Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, dzielili się własnymi przeżyciami i opiniami na temat występowania kleszczy. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach poświęconych chorobom przenoszonym przez kleszcze. Z własnej inicjatywy zaproponowali poszerzenie grona odbiorców programu. Zaangażowali się w przygotowanie oraz przekazanie ulotek informacyjnych w trakcie akcji „Losowanie kleszcza”. Przygotowali plakaty informujące o miejscach występowania kleszczy.

            „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY” - Obrazek 1

 • Impreza integracyjna w Grabowcu

  13 czerwca w szkółce leśnej w Grabowcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój las”, którego współorganizatorem był WTZ w Bielsku Podlaskim. Spośród 10 prac uczniów naszej szkoły pierwsze miejsca zajęli: Wiktoria Danilin i Paweł Puchalski.  

  Po rozdaniu nagród i wspólnym pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na swojską biesiadę i tańce wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniów najstarszych klas naszej placówki.

  Wspomnienia, radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom tej integracyjnej imprezy. Dziękujemy za zaproszenie.

        Impreza integracyjna w Grabowcu - Obrazek 1

 • Święto Rodzinki 2018

  Mamo Ty jesteś moim powietrzem
  z Tobą chcę się śmiać.

  Tato ty jesteś moim okrętem
  niesiesz mnie przez świat…”

  To słowa jednej z wielu piosenek, które w tym szczególnym dniu rozbrzmiewały ukochanym Rodzicom uczniów naszej szkoły.

  12 czerwca dzieci śpiewając, recytując oraz tańcząc dziękowały najbliższym za trud i wychowanie. Ukoronowaniem występów artystycznych była degustacja tortu, który przygotowali uczniowie klas SPP, a którego wykonanie na scenie zaprezentowali najmłodsi  - „Tęczusie”.

  Podczas imprezy odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała” oraz V edycja turnieju rodzinnego o puchar Dyrektora szkoły, który trafił do rąk Tatusia Agaty W.

  Zdjęcia wkrótce w albumie

 • Wielkie Święto Małego Człowieka

  Zgodnie z tradycją, już po raz 13, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia w Sokółce.

  7 czerwca na scenie przy SOSW członkowie zespołu „Tęcza” zaprezentowali „Radosne poszukiwanie tęczy”. Był czas na wspólne zabawy, swojskie jadło i dyskotekę na świeżym powietrzu.

                   Wielkie Święto Małego Człowieka - Obrazek 1

 • ROZSTRZYGNIĘCIE V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

  ROZSTRZYGNIĘCIE V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" - Obrazek 1

  PROTOKOL_Z_POSIEDZENIA_KOMISJI_KONKURSU_PLASTYCZNEGO_2018(1).pdf

  Fundatorami nagród w konkursie są:

  ROZSTRZYGNIĘCIE V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" - Obrazek 2Starostwo Powiatowe w Bielsku Poldaskim

  Znalezione obrazy dla zapytania regionalna dyrekcja ochrony środowiska W BIAŁYMSTOKU LOGORegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku

  Andrzej Zajączkowski - Firma handlowa Kandel

  Andrzej Brzozowski - Gospodarstwo Rolne w Parcewie.

 • Dzień Dziecka w Repczycach

              W dniu 30 maja 2018 r. nad zalewem w Repczycach odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa z okazji Dnia Dziecka. Jej organizatorami był Zespół Szkól Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim przy współpracy z Państwowa Strażą Pożarną w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach, Strażą Graniczną w Czeremsze, Policją w Hajnówce i Szkołą Podstawową w Kleszczelach.

              Imprezę rozpoczęła zabawa integracyjna na powitanie i zapoznanie uczniów obu szkół. Po niej odbyły się pokazy ratownictwa jednostek PSP. W ich trakcie uczniowie poznali pracę strażaka oraz wyposażenie wozu strażackiego. Mieli okazję operować wężami strażackimi i przejść przez namiot dymny. Przyjrzeli się też sposobom udzielania pomocy tonącemu.

              Następnym punktem programu były pokazy SG w Czeremsze. Uczniowie poznali pracę strażników granicznych i z wielkim zainteresowaniem obserwowali pokazy z psami.

              W trakcie trwania imprezy przedstawiciele Policji w Hajnówce wygłosili prelekcję „Bezpieczne wakacje”.

              Po prezentacjach służb mundurowych odbyły się występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Kleszczelach oraz zespołu tanecznego „Tęcza” z ZSS.

  Na imprezie nie zabrakło też zmagań sportowych zorganizowanych w ramach realizowanego w ZSS programu „Trzymaj formę”. Uczestnikom konkurencji sportowych na zakończenie wręczono puchary.

              Całość imprezy nad zalewem dopełniło wspólne ognisko i grochówka. A po powrocie do szkoły na dzieci czekały lody.

              Tak atrakcyjny Dzień Dziecka był możliwy dzięki otwartym sercom sponsorów: Arhelan, ABA Plus Murawscy S.C, Energo Sp. z o.o, Naftan Sp. s o.o, Pro Car Mirosław Prokopiuk, Roman K & K Sp. z o.o, DANWOOD S.A, Polskie Radio Białystok, Komendant PSP w Bielsku Podlaskim, Komendanta PSP w Siemiatyczach, OSP w Kleszczelach, Komendant Policji w Hajnówce, Dyrektor MOSiR w Kleszczelach, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Bielsku Podlaskim, „Bielmlek" Spółdzielnia Mleczarska w Bielsku Podlaskim, „WALD-GOLD" Sp. z o.o, „Maksbud" Sp. z o.o, Jerzy Leszczyński Wojewoda Podlaski, „J.P - Gaz" Gazy Techniczne Jacek Piekarski, Joanna Dunikowska, Jan Jóźwiuk, D. i I. Pachwicewicz.

  Dyrekcja wraz z organizatorami imprezy serdecznie dziękuje za pomoc.

  Kliknij by obejrzeć zdjęcia

 • PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ

  PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH „Z MUZYKĄ W NIEPODLEGŁEJ POLSCE”.

  Z okazji obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przeglądzie twórczości patriotycznej w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Uczniowie wystąpili w dwóch prezentacjach:

  - piosenka patriotyczna „Jedenasty listopada”

  - improwizacja ruchem do pieśni patriotycznej „Biały krzyż”

  Artyści na wysokim poziomie zaprezentowali przygotowane prezentacje.

  PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ - Obrazek 1

 • Festiwal Tańca

  Festiwal tańca w Białymstoku

  Maj to „roztańczony miesiąc”. Członkowie zespołu „Tęcza” pokazali swoje umiejętności taneczne podczas IX konkursu tańca „Baw się i tańcz”,

  Dni Bielska, a 29 maja wzięli również udział w Festiwalu tańca.

  Na prawdziwej scenie MDK w Białymstoku wielkimi brawami zostały nagodzone dwa występy zespołowe oraz pokazy taneczne solistów: Kasi G. i Krzysztofa W.

  Z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami szczęśliwi młodzi artyści wrócili do szkoły.

  Festiwal Tańca - Obrazek 1

 • Dni Bielska

  24 maja, w ramach obchodów 39 Dni Bielska, uczniowie uczestniczyli w Święcie Kultury Młodzieży Szkolnej.  Paweł Wawulski, wspólnie z dziećmi pozostałych bielskich szkół, odebrał klucz do bram miasta z rąk Burmistrza Jarosława Borowskiego. 
  W Amfiteatrze członkowie zespołu „Tęcza” zaprezentowali program artystyczny „Moje miasto za 100 lat”.

  „ Zamykam oczy …..

  Widzę ten świat…..

  W nim moje miasto za 100 lat.

  Domki i sklepy kolorowe,

  nie szarobure- właśnie tęczowe!

  Uliczki pełne wytwornych ludzi,

  radość w ich twarzach nadzieję budzi,

  że tutaj kiedyś za 100 lat,

  tęczowy wokół stanie się świat!”

  Dni Bielska - Obrazek 1

 • Konkurs przyrodniczy

  Konkurs Przyrodniczy „Ssaki Azji” odbył się 27.04.2018r. Do rywalizacji zgłosiło się dwudziestu uczestników. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat ssaków zamieszkujących Azję. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce - Hubert Trusiak

  II miejsce - Michał Radziszewski

                      Eryk Marcinowicz

  III miejsce - Agnieszka Ofman

                       Patryk Kozłowski

                       Paweł Puchalski

  Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy rywalizacji odebrali dyplomy upamiętniające udział w konkursie.

  Konkurs przyrodniczy - Obrazek 1Konkurs przyrodniczy - Obrazek 2

  Konkurs przyrodniczy - Obrazek 3

   

   

   

   

   

   

  Konkurs przyrodniczy - Obrazek 4

 • Wyjazd edukacyjny do Muzeum Sił Powietrznych i „Farmy Iluzji”

  Wyjazd edukacyjny do Muzeum Sił Powietrznych i „Farmy Iluzji” - Obrazek 1

  17 maja – 15 uczniów uczestniczyło wyjeździe edukacyjnym na Lubelszczyznę.  W Dęblinie, wspólnie z przewodnikiem, obejrzeliśmy lotnicze eksponaty oraz siedzieliśmy za sterami śmigłowca. Następnie pojechaliśmy do jedynego Parku Edukacji i Rozrywki z unikalnymi, tajemniczymi, magicznymi konstrukcjami, instalacjami. W „Farmie Iluzji” zobaczyliśmy wiele niemożliwych zjawisk fizycznych, które rozbudziły naszą ciekawość i pozwoliły przeżyć pouczającą przygodę. Mimo mało sprzyjającej pogody wyjazd uważamy za bardzo udany.

 • ZAPROSZENIE NA PRELEKCJĘ

  Serdecznie zapraszamy

   rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczycieli

  na prelekcję

   pt. „Współczesne problemy dzieci i młodzieży”,

  która odbędzie się dnia 11 czerwca 2018r. (poniedziałek)

  w godzinach 1500 – 1545 w auli szkolnej.


  Gościem będzie pan Wojciech Powichrowski – specjalista terapii uzależnień, mgr pedagogiki, mediator, certyfikowany realizator programów CANDIS, FRED GOES NET, terapeuta Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA, placówki ETAP w Białymstoku.

 • ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

  ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH - Obrazek 1

  ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH - Obrazek 2

  ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH - Obrazek 3

                                    ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH - Obrazek 4

   

 • IX KONKURS TAŃCA "BAW SIĘ I TAŃCZ"

  IX KONKURS TAŃCA "BAW SIĘ I TAŃCZ" - Obrazek 1

  10 maja 2018 roku nasza szkoła gościła placówki z całego województwa podczas IX konkursu tańca „Baw się i tańcz”.

  Dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie prezentowała się zespołowo w kategoriach: inscenizacja taneczna, taniec nowoczesny, taniec regionalny
  oraz podczas występów solowych i w duetach.

  W tym roku gościliśmy osoby z 11 placówek specjalnych. Przybywa nam uczestników - po raz pierwszy na naszej scenie zaprezentowali się wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej z Siemiatycz oraz dzieci
  z Ośrodka Szkolno -Terapeutyczno - Opiekuńczego z Białymstoku. Pozostali uczestnicy to stali bywalcy, którzy przyjechali z Suwałk, Grajewa, Sokółki, Długoborza, Białegostoku, Hajnówki oraz Bielska Podlaskiego.

  W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas panowie: Sławomir Jerzy Snarski- Starosta Bielski,  który objął honorowy patronat nad  imprezą taneczną,
  Jarosław Borowski- Burmistrza miasta Bielsk Podlaski oraz Grzegorz Tymiński- Naczelnik Wydziału Oświaty, Spraw Społecznych i Rozwoju Lokalnego.

  Imprezę uświetniły występy gości specjalnych: para tancerzy tańca towarzyskiego ze szkoły Revolt oraz uczennice z II LO w Bielsku Podlaskim

  Jury pod przewodnictwem Marii Żukowskiej wysoko oceniło wszystkie występy konkursowe. Każda placówka otrzymała pamiątkową statuetkę, które ufundował Starosta Bielski – Sławomir Jerzy Snarski oraz nagrody rzeczowe wszyscy uczestnicy konkursu- 110 osób.

   

  Nasza placówka odniosła wielki sukces zdobywając pierwsze miejsca:

  - zespoły „Promyk” oraz „Tęcza” – w kategorii inscenizacja taneczna,

  - zespół „Słoneczny promyk” - w kategorii taniec regionalny.

  Pozostałe sukcesy naszych uczniów to:

  - soliści: Katarzyna Górska, Krzysztof Wojciuk-II m, Jakub Wierzchucki-III m

  -duet Katarzyna Kozłowska, Wiktoria Danilin – II m

  - zespół klasowy I-IIIa – II m w tańcu regionalnym.

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na jubileuszową –X edycję konkursu.

 • V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego.

  V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" - Obrazek 1

  Regulamin_konkursu_PIEKNA_NASZA_POLSKA_CALA_2018.pdf

 • W PRAWOSŁAWNYM DOMU OPIEKI "ARKA"

  W PRAWOSŁAWNYM DOMU OPIEKI "ARKA" - Obrazek 1

  W PRAWOSŁAWNYM DOMU OPIEKI "ARKA" - Obrazek 2

  W dniu 24 kwietnia 2018r. w ramach akcji "Organizacji Pomocy Potrzebującym" odbył się wyjazd do wsi Kożyno, gdzie mieści się Prawosławny Dom Opieki "Arka". Wyjazd zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, we współpracy z TPD oraz wolontariuszami z II LO z Bielska Podlaskiego. Wolontariusze przedstawili program artystyczny dla podopiecznych ośrodka, uczniowie naszej szkoły mieli szansę porozmawiać z osobami starszymi i zapoznać się z tym, jak funkcjonuje taki ośrodek. Przekazane też zostały środki czystości oraz pościel, ręczniki, narzuty, które ofiarowali rodzice naszych uczniów w odpowiedzi na apel ogłoszony przez TPD i Koło Wolontariatu.

  W PRAWOSŁAWNYM DOMU OPIEKI "ARKA" - Obrazek 3

  W PRAWOSŁAWNYM DOMU OPIEKI "ARKA" - Obrazek 4

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
  ul.Wojska Polskiego 17
  17 - 100 Bielsk Podlaski
 • (85)833-26-80
  fax.(85)833-26-81

Galeria zdjęć