Nawigacja

Nawigacja

 • Festyn Mikołajkowy

  8 grudnia 2018 roku już 17 raz został zorganizowany „Festyn Mikołajkowy”. Zgodnie z tradycją nie mogło nas tam zabraknąć. Ze sceny popłynęły radosne słowa piosenki, które wszystkich zebranych wprowadziły w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

               Festyn Mikołajkowy - Obrazek 1

 • Spotkanie z Mikołajem

  2 grudnia, w niedzielę odwiedziliśmy Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku. Uczestniczyliśmy w spektaklu oraz spotkaliśmy się z najprawdziwszym Mikołajem z Rovaniemi, który przyjechał prosto z Laponii.

  Wszystko dzięki specjalnemu zaproszeniu Konsula Honorowego Republiki Finlandii oraz Prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Każdy miał niepowtarzalną okazję bezpośredniego spotkania z Mikołajem, który jak zwykle przywitał nas z workiem wypchanym prezentami!

  Pobyt w Operze i Filharmonii Podlaskiej minął nam w bardzo miłej atmosferze i przyniósł wiele radości...

                    Spotkanie z Mikołajem - Obrazek 1

 • Andrzejki

  21 listopada, z okazji zbliżających się Andrzejek, szkołę odwiedziły magiczne wróżki i wróżbici. Uczniowie mogli poczuć się jak w zaczarowanej krainie. Podczas wróżb każdy poznał imię swojej sympatii, odkrył co spotka go w  najbliższej przyszłości, jaki zdobędzie zawód, gdzie pojedzie w podróż marzeń oraz jaki jest szczęśliwy dzień tygodnia. Wszystkim dopisywał dobry humor, który udzielił się uczniom po skończonych wróżbach na wspólnej dyskotece.

             Andrzejki - Obrazek 1

 • Dzień Buraka

  Burak często kojarzy nam się z nielubianymi osobami, dlatego warto docenić to warzywo przynajmniej w Dzień Buraka. Mają one bowiem bardzo pozytywny wpływ na cały organizm, m. in. na układ krwionośny, nerwowy, pokarmowy czy odpornościowy. Uczniowie klas SPP postanowili zachęcić do spożywania tego warzywa i w ramach innowacji pedagogicznej przygotowali smaczne ciasta z buraków.

            Dzień Buraka - Obrazek 1

 • Wyjazd edukacyjny do Warszawy

  13 listopada 15 chłopaków uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznawaliśmy prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczań na interaktywnych wystawach.  Następnie pojechaliśmy do prywatnego Muzeum Motoryzacjiw Otrębusach.  Widzieliśmy z bliska wiele samochodów, motorów, autobusów z całego świata, które do dziś wypożyczane są na potrzeby filmów, dla nowożeńców itp. Zakończyliśmy zwiedzanie  podziwiając ogrom Stadionu Narodowego PGE.  Zmęczeni, ale z ogromem nowych doświadczeń wróciliśmy do domu.

                Wyjazd edukacyjny do Warszawy - Obrazek 1

 • Zachować Pamięć. Polska Niepodległa

  „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Słowa Józefa Piłsudskiego stanowiły motto turnieju edukacyjno-sportowego „Zachować Pamięć. Polska Niepodległa”, który odbył się 6 listopada 2018 r. w naszej szkole. W turnieju wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim oraz uczniowie naszej szkoły.

  I miejsce zdobył  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim,

  II miejsce  – Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim,

  III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim.

  Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe. Turniej otrzymał dotację z Urzędu Miasta Bielsk Podlaski.

 • Dzień Spódnicy

  We wtorek 30 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy.

  Dziewczyny odkryły nogi, wszak to pomysł był niedrogi.

  Zastąpiły spódnicą spodnie i wyglądały elegancko oraz modnie!

                  Dzień Spódnicy - Obrazek 1

 • Święto Ziemniaka

  W dniach 22-23 października Samorząd Szkolny prowadził akcję na „ziemniaka giganta”. 25 uczniów przyniosło do szkoły największe domowe okazy tego smacznego warzywa. Wszystkie „ziemniaki giganty” zostały przeważone. Zwycięzcami zostali:

  *Marek Gawrysiak- 1,12kg

  *Paweł Puchalski- 0,80kg

  *Antoni Popławski-0,78kg

  24 października opiekun Samorządu wręczył pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo uczniowie klas SPP częstowali pieczonymi ziemniakami. Było smacznie i zdrowo.

                Święto Ziemniaka - Obrazek 1

 • 100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 04.10.2018 odbył się ostatni etap akcji „100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”. W przygotowaniach do realizacji przedsięwzięcia uczestniczyli uczniowie zespołu klasowego IV-Va, rodzice oraz młodzież z klas IIIAG i I-IIIB SPP. Uczniowie pracowali nad przygotowaniem gruntu w kształcie flagi. Do zakupu i sadzenia tulipanów włączyła się cała społeczność szkolna. Wspólnymi siłami posadziliśmy sto tulipanów, pięćdziesiąt białych i pięćdziesiąt czerwonych.

                       100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

 • Dzień Chłopaka

  30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkim chłopcom, tym małym i tym dużym, dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego  złożyły najserdeczniejsze życzenia.

                   Dzień Chłopaka - Obrazek 1

  Więcej zdjęć w albumie.

 • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

  28 września 2018 r. odbył się w naszej szkole apel z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Chętni uczniowie mieli możliwość przećwiczenia reanimacji na fantomie oraz ułożenia poszkodowanego w tzw. pozycji bezpiecznej, bocznej ustalonej.

                      Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - Obrazek 1

 • ZBIÓRKA ZABAWEK

  ZBIÓRKA ZABAWEK - Obrazek 1

 • 100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  100 TULIPANÓW NA STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

  W dniu 04.10.2018r. o godzinie 11.20 sadzimy tulipany z okazji stulecia odzyskania przez

  Polskę niepodległości.

   

   

  Zapraszam wszystkie klasy zaangażowane w akcję.

  Zbiórka na boisku szkolnym.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym, które odbędzie się 25 września 2018 r. o godz. 15.30 w auli naszej szkoły. Po zebraniu ogólnym – spotkanie z wychowawcami klas.

  Dyrektor Szkoły

  Nauczyciele i Wychowawcy

 • Przedsmak wakacji

  Dnia 20 czerwca uczniowie uczestniczyli w wycieczce pt. „Przedsmak wakacji”. Na liście programu wycieczki znalazły się:

  - Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich – ścieżka edukacyjna o długości około 500 m. Szlak wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów. Każdy dąb został nazwany imieniem królów polskich i książąt litewskich. Wszystkie dęby mają wiek od 150 do 500 lat.

  - Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego – najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarsze, czynne muzeum województwa podlaskiego, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy.

  - Rezerwat Pokazowy Żubrów.

  - Przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej do Doliny Leśnej.

  Po aktywnie spędzonym dniu i bliskim kontakcie z naturą na wycieczkowiczów czekało jeszcze ognisko z kiełbaskami.

               Przedsmak wakacji - Obrazek 1

 • Białowieża
  20.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Białowieża.

 • „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY”

  W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja programu „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY” adresowanego do uczniów Gimnazjum.

  Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, dzielili się własnymi przeżyciami i opiniami na temat występowania kleszczy. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach poświęconych chorobom przenoszonym przez kleszcze. Z własnej inicjatywy zaproponowali poszerzenie grona odbiorców programu. Zaangażowali się w przygotowanie oraz przekazanie ulotek informacyjnych w trakcie akcji „Losowanie kleszcza”. Przygotowali plakaty informujące o miejscach występowania kleszczy.

            „KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY – NIC DOBREGO NIE WRÓŻY” - Obrazek 1

 • Impreza integracyjna w Grabowcu

  13 czerwca w szkółce leśnej w Grabowcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój las”, którego współorganizatorem był WTZ w Bielsku Podlaskim. Spośród 10 prac uczniów naszej szkoły pierwsze miejsca zajęli: Wiktoria Danilin i Paweł Puchalski.  

  Po rozdaniu nagród i wspólnym pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na swojską biesiadę i tańce wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniów najstarszych klas naszej placówki.

  Wspomnienia, radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom tej integracyjnej imprezy. Dziękujemy za zaproszenie.

        Impreza integracyjna w Grabowcu - Obrazek 1

 • Święto Rodzinki 2018

  Mamo Ty jesteś moim powietrzem
  z Tobą chcę się śmiać.

  Tato ty jesteś moim okrętem
  niesiesz mnie przez świat…”

  To słowa jednej z wielu piosenek, które w tym szczególnym dniu rozbrzmiewały ukochanym Rodzicom uczniów naszej szkoły.

  12 czerwca dzieci śpiewając, recytując oraz tańcząc dziękowały najbliższym za trud i wychowanie. Ukoronowaniem występów artystycznych była degustacja tortu, który przygotowali uczniowie klas SPP, a którego wykonanie na scenie zaprezentowali najmłodsi  - „Tęczusie”.

  Podczas imprezy odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała” oraz V edycja turnieju rodzinnego o puchar Dyrektora szkoły, który trafił do rąk Tatusia Agaty W.

  Zdjęcia wkrótce w albumie

 • Wielkie Święto Małego Człowieka

  Zgodnie z tradycją, już po raz 13, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia w Sokółce.

  7 czerwca na scenie przy SOSW członkowie zespołu „Tęcza” zaprezentowali „Radosne poszukiwanie tęczy”. Był czas na wspólne zabawy, swojskie jadło i dyskotekę na świeżym powietrzu.

                   Wielkie Święto Małego Człowieka - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
  ul.Wojska Polskiego 17
  17 - 100 Bielsk Podlaski
 • (85)833-26-80
  fax.(85)833-26-81

Galeria zdjęć