AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów najmłodszych klas w zakresie bezpieczeństwa, czyli uczenia dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole, w domu, w czasie odpoczynku i w czasie zabawy.

Biorą w niej udział uczniowie klas I-III. Od września dzieci uczestniczą w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczy” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. „Przypomina” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Porusza” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców.