Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów

W ramach realizacji programu prowadzone są  zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie zgodnie z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami uczęszczają na wybrane zajęcia kół zainteresowań.

ZESPÓŁ WOKALNO- TANECZNY "Tęcza"

Członkami zespołu są dzieci i młodzież naszej placówki z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekki oraz umiarkowanym. Zajęcia realizowane są w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Głównymi celami tych zajęć jest: rozbudzanie zainteresowań muzycznych, dostarczanie radosnych przeżyć dzieciom, rozwijanie poczucia rytmu, doskonalenie słuchu i głosu, tworzenie ciekawych inscenizacji tanecznych z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów, stymulacja prawidłowego rozwoju
i zachowania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dzieci z zespołu swoimi występami uświetniają większość imprez
i uroczystości szkolnych, jak również starają się systematycznie promować placówkę środowisku lokalnym, prezentując „różne barwy tęczy”.

Opiekun zespołu – Wioleta Jastrzębska

KOŁO RECYTATORSKIE

W zajęciach koła biorą udział chętni uczniowie naszej placówki.

Głównym celem zajęć jest wspomaganie rozwoju uczniów, rozwijanie ich artystycznych zdolności oraz zachęcanie do aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły, a także w środowisku lokalnym.

Zajęcia służą również rozbudzaniu wrażliwości na piękno języka ojczystego, doskonaleniu umiejętności głośnego czytania oraz recytacji z odpowiednią artykulacją, tempem, intonacją.

Członkowie koła biorą udział w licznych konkursach i uroczystościach szkolnych, jak również reprezentują naszą szkołę w konkursach recytatorskich na szczeblu miejskim i wojewódzkim.

Opiekun koła - Alla Petkov

KOŁO EKOLOGICZNE „Ekoludki”

Uczniowie uczęszczający na zajęcia pogłębiają widomości z zakresu funkcjonowania organizmu oraz wpływu działalności człowieka na przyrodę.
Poznają różnorodność gatunkową najbliższej okolicy, dbają o estetykę terenu zieleni w okolicy szkoły.
Prowadzą hodowle zwierząt w pracowni biologicznej (szynszyl).
Propagują zdrowy styl życia w zgodzie z otaczającym środowiskiem przyrodniczym.

Uczniowie biorą udział w akcjach i przedsięwzięciach związanych  z ochroną przyrody i środowiska.
Uczestniczą w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”,  Święcie Drzewa oraz Światowym Dniu Ziemi.
Zbierają makulaturę, zużyte baterie i nakrętki.

Wszystkie prowadzone działania maja na celu kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów.

Opiekun koła - Małgorzata Lewczuk.

KOŁO TEATRALNE „Kleks”

Teatrzyk „Kleks” działa  w ramach zajęć pozalekcyjnych. Prowadzony jest przez: Marię Kuprianowicz, Małgorzatę Łapińską i Iwonę Rajecką. Spotkania odbywają się raz w tygodniu oraz w zależności od potrzeb.

Poza typowymi działaniami przygotowującymi uczniów do występów na scenie, rozwijamy umiejętność współdziałania w zespole, dostarczamy bodźców zwiększających poczucie własnej wartości i pokonanie tremy. Poszukujemy tez ciekawych rozwiązań artystycznych i nowych środków wyrazu oraz promujemy szkołę na szerszym forum pozaszkolnym.