SZKOŁA ŚWIETLICA SZKOLNA BIBLIOTEKA SZKOLNA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA MIESZKANIE TRENINGOWE GOSPODARSTWO DOMOWE

Baza szkoły

ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna dysponuje trzema salami przeznaczonymi do prowadzenia zajęć opiekuńczo – wychowawczych. Wyposażona jest w odpowiednią bazę dydaktyczną. Oprócz stolików, przy których odbywają się zajęcia plastyczne oraz zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych i układanek, sala główna wyposażona jest w tablicę multimedialną. Zajęcia sportowe odbywają się głównie na sali gimnastycznej i boisku szkolnym. Świetlica dysponuje również placem zabaw, gdzie dzieci często spędzają czas w okresie letnim.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, stworzenie warunków do nauki, zabawy i rekreacji.

W świetlicy szkolnej stworzono nowe kąciki zabaw. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, Stowarzyszeniu „Małe Marzenia” oraz zaangażowanym rodzicom i nauczycielom świetlica doposażona została w nowe zabawki, puzzle i gry. Spędzanie wolnego czasu stało się atrakcyjniejsze.

Uczniowie korzystający ze świetlicy mają prawo do:

1.Korzystania z pomocy wychowawców świetlicy w odrabianiu lekcji i pokonywaniu trudności w nauce.

2.Rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

3.Korzystania z pomocy dydaktycznych, gier, sprzętu sportowego i sprzętu audiowizualnego.

4.Opieki wychowawczej, życzliwego i podmiotowego traktowania.